Our product range includes a wide range of 6.5mm thermocol false ceilings, 12mm thermocol false ceiling, office false ceiling and gypsum board partition.
₹ 38 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 6.5 mm |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Type | Concealed Grid |
| Edge Profile | Square Edge |
| Material | Thermocol |
| Color | White |
Minimum order quantity: 1000 Square Feet
₹ 40 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Brand Name | AGS |
| Minimum Order Quantity | 50 Sq ft |
| Finishing | Polished |
| Usage/Application | Commercial |
Minimum order quantity: 50 Square Feet
₹ 55 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Area of Application | Office |
| Features | Durable Coating |
| Color | White |
| Edge Profile | Square Edge |
| Panel Size | 600 x 600 mm |
Minimum order quantity: 1000 Square Feet
₹ 400 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 12.5 mm |
| Material | Gypsum |
| Usage/Application | Commercial |
| Insulation | Sound Insulation |
| Finish | Color Coated |
| Height | 11Ft |
| Mode Of Service | Offline |
Mr. Anil Kumar (Proprietor)
AGS Aluminium Enterprises
House No 5-6-59/1, Sangeeth Nagar Colony, Hyderabad - 500054, Telangana, India