Providing you the best range of aluminium stainless steel mesh door, aluminium mosquito mesh, aluminium mosquito mesh door, mosquito net door, aluminium mesh window and double door mosquito mesh with grill with effective & timely delivery.
₹ 3000 / sq ft Get Latest Price
| Thickness(mm) | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Opening Size | 4 Inch |
| Hole Shape | Rectangular |
| Type | Aluminium Woven |
| Weave Type | Plain |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 3 sq ft
₹ 3000 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Roll |
| Mesh Type | Collapsible |
| Colors | Silver |
| Surface Finishing | Glossy |
Minimum order quantity: 1 sq ft
₹ 6000 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Home |
| Color | Ivory |
| Door Location | Exterior |
| Frame Color | Brown |
| Height | 7Ft |
| Surface Finishing | Finished |
| Frame Material | Aluminium |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Height | 84 Inch |
| Color | Ivory |
| Size/Dimension | 100*100 |
| Usage/Application | Home |
| Type | Mesh |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 128 / sq ft Get Latest Price
| Opening Size | 2 Inch |
| Hole Shape | Rectangular |
| Type | Aluminium Woven |
| Weave Type | Plain |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Window Grills |
| Thickness(mm) | 20 Gauge (0.88 mm) |
| Thickness | 14 Gauge (2.03 mm) |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 10000 / sq ft Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Window |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Black |
| Size | 100*100 |
| Surface Finishing | Glossy |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Mr. Anil Kumar (Proprietor)
AGS Aluminium Enterprises
House No 5-6-59/1, Sangeeth Nagar Colony, Hyderabad - 500054, Telangana, India