We are a leading Manufacturer of 8mm frameless glass partition, office glass partition, aluminum office cabin and false ceiling grid from Hyderabad, India.
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Usage/Application | Office |
| Glass Type | Tempered Glass |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Material | Glass |
| Shape | Flat |
Minimum order quantity: 300 Square Feet
₹ 320 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Office |
| Glass Type | Toughened |
| Pattern | Plain |
| Material | Glass |
| Shape | Flat |
| Application | Office |
| Thickness | 10 mm |
| Height | 10 feet |
₹ 200 / Square Feet Get Latest Price
| Built Type | Panel Build |
| Usage/Application | Office |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Material | Aluminium |
| Height | 10 Feet |
| Surface Finish | Color Coated |
Minimum order quantity: 500 Square Feet
₹ 50 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Usage/Application | Office |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Material | POP Ceiling |
| Color | White |
| Service Type | Grid False Ceiling Services |
Minimum order quantity: 1000 Square Feet
Mr. Anil Kumar (Proprietor)
AGS Aluminium Enterprises
House No 5-6-59/1, Sangeeth Nagar Colony, Hyderabad - 500054, Telangana, India